Hizmetlerimiz

Periyodik bakımlar yapılırken, arabanızı mutlaka bilgisayarlı arıza tespiti yaptırmalısınız.

Bilgisayarlı arıza tespiti

Bilgisayarlı arıza tespiti, arabanızın elektronik kontrol ünitesine bağlanan bir cihaz ile, arabanızda olan tüm arızaların bulunması işlemidir. Bu işlem yapılırken özel bir program ve tespit cihazı kullanılmaktadır.

Araç bilgisayara bağlanırken, öncelikle uzatma kablosu yardımıyla bilgisayar çıkışları alınır, daha sonra aracın elektronik kontrol ünitesine soketle bilgisayar bağlanarak program çalıştırılır. Ardından aracın bilgisayarında görülen tüm arızalar belirlenerek kullanıcıya bilgi verilir. Daha sonra arıza servis ışıkları ve hata kodları düzeltilir. Ardından program ve bilgisayar bağlantısı kapatılır. Arıza tespiti ve hata kodu sileme olarak adlandırılan bu işlemden sonra, geçici tabir edilen arızalar ortadan kalkar. Aynı arıza kodu ile tekrar karşılaşıldığında kalıcı bir sebepten hata oluştuğunu anlayarak müdahale edilmesi gereken noktaya bakılabilir.

Oto arıza tespiti yapılırken otomobilde bulunan sensör ve modüllerden toplanan veriler derlenir ve varsa hata kodu olarak gözükür. Otomobilin elektronik aksamından, mekanik parçalarına kadar, otomobilin işletim sistemiyle ilişkili tüm yerlerde ki arızalar arıza tespit cihazı sayesinde bulunabilmektedir.

Bu işlemler, bilgisayarlı arıza tespit cihazı olmadan yapılamamaktadır. M Garage Oto Beyin Servisi, kullandığı program ve arıza tespit cihazlarıyla tüm marka ve model otomobiller de oluşan hataları ortaya çıkarabilir, çözümünde yol gösterebilir ve gerekiyorsa hatayı silerek uyarıyı ortadan kaldırabilir. Arıza ışıkları otomobilinizde bir sorun olduğunun göstergesidir ve mutlaka dikkate alınmalıdır. Dikkate alınmayan arıza ışıkları otomobilde büyük hasarlara yol açabilecek arızaları doğurmaktadır.

Çoğu kullanıcının hata kodları devam etmesine rağmen, bilgisayarlı arıza tespiti yaptırmaması sık rastlanan bir durum olduğundan, çoğu zaman sonuç yüksek maliyetli arızalar olmaktadır.

Araç Dijital Gösterge Ayarı
LCD Gösterge Ayarı
Arac Airbag Beyni Tamiri
Dijital Gösterge Ayarı
Araç LCD Gösterge Ayarı
Immobilizer
Chip Tuning
Enjeksiyon Beyni Tamiri
Araç Enjeksiyon Beyni Tamiri
ABS beyni tamiri
Araç ABS Beyni Tamiri
Airbag Beyni Tamiri
Şanzıman Beyin Tamiri
DPF / FAP iptali
Oto Anahtar
EGR iptali

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?